O mnie

Człowiek jest jak żaglowiec, ma swój żagiel, ma ster i wszystko, co potrzebne, żeby popłynąć. Terapeuta, nauczyciel, to podmuch wiatru, który sprawia, że żaglowiec płynie do celu.

- Milton H.Erickson

 20 lat doświadczenia

Podnosiłam swoje kwalifikacje podczas licznych szkoleń m.in. w zakresie terapii rodzin, terapii par, diagnozy rozwoju dziecka i terapii dzieci, traumy rozwojowej, pomocy i wsparcia dla rodziców adopcyjnych, wsparcia dla par borykających się z problemem niepłodności.

Jestem psychologiem, pedagogiem i psychoterapeutą, W 2003r. ukończyłam studia z zakresu psychologii stosowanej na Uniwersytecie Łódzkim a dwa lata wcześniej pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na tej samej uczelni. Pracuję w zawodzie psychologa od 20 lat. Obecnie zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, w swojej praktyce prowadzę również psychoterapię rodzinną, terapię par i małżeństw. Prowadzę poradnictwo wychowawcze dla rodziców. Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Jako psycholog wykorzystuję liczne narzędzia diagnostyczne i terapeutyczne, które są indywidualnie dobierane do potrzeb pacjenta.

Nieprzerwanie dbam o swój rozwój zawodowy i profesjonalne świadczenie usług. Jestem również trenerem PRIDE, przez wiele lat szkoliłam rodziny zastępcze i adopcyjne. Obecnie poszerzam wiedzę i doskonalę swe umiejętności terapeutyczne kończąc 4,5 letni kurs psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Ośrodku Adopcyjnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łodzi, Regionalnym Ośrodku Adopcyjnym w Łodzi, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej oraz prowadząc własny gabinet psychologiczny.

d

Konsultacja psychologiczna

Celem konsultacji jest wstępne rozpoznanie problemu jaki sprowadza pacjenta do terapeuty.

d

Psychoterapia indywidualna

Jej celem jest przywrócenie równowagi, uczenie się samoakceptacji, odnalezienie sensu, radość i poczucie spełnienia.

d

Psychoterapia

rodzinna

 Psychoterapia odbywa się w formie wspólnych spotkań całej rodziny prowadzonych przez psychoterapeutę.

d

Psychoterapia małżeństw i par

Rodzaj psychoterapii zakładający wspólny udział partnerów, małżonków w spotkaniach z terapeutą.

Metody pracy

W swojej pracy kieruje się założeniami terapii ericksonowskiej, skoncentrowanej na korzystaniu z zasobów i rozwoju. Uwzględniam również elementy terapii poznawczej, behawioralnej i systemowej. Skupiam się na tym jak wesprzeć osobę, rodzinę w odnalezieniu dostępu do posiadanych zasobów indywidualnych i rodzinnych i poradzeniu sobie z trudnościami których doświadcza. Ważne jest dla mnie, by w trakcie terapii pacjent nabył umiejętności, które pozwolą mu radzić sobie zarówno z teraźniejszymi jak i przyszłymi problemami. Metody pracy dostosowuję indywidualnie do potrzeb osoby, która ze mną pracuje. Zapewniam relację poufności, komfort i bezpieczeństwo.

Zapraszam

Jeśli zdecydują się Państwo na pracę nad własnym rozwojem i wprowadzeniem życiowych zmian, potrzebują wsparcia i pomocy w zakresie doświadczanych trudności, poradzenia sobie z problemami zapraszam serdecznie na spotkanie. W trosce o dobro pacjenta i w celu efektywniejszego udzielania pomocy poddaję moją pracę superwizji. Pracuję zgodnie z Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty. Prywatnie jestem szczęśliwą kobietą, żoną i matką.